MATEŘSKÁŠKOLA

CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/0013573

Zahájení: září 2019

Ukončení :srpen 2021

Aktivity v rámci projektu :

• Zapojení odborníka z praxe do vzdělávání v MŠ
  • Využití ICT ve vzdělávání v MŠ
  • Odborně zaměřená tematická setkávání a spolupráce s rodiči  dětí v MŠ
  • Školní speciální pedagog - personální podpora MŠ

Šablony

Projekty v mateřské škole

Jedním s dlouhodobých projektů v naší MŠ je

Pěšky do školy

Cílem kampaně Pěšky do školy je založit tradici pěších dnů a zvýšit počet dětí, které se budou pravidelně dopravovat do školy pěšky. Chceme dětem i rodičům nabídnout zážitek ze společné cesty, která může být příjemná a zábavná.

Celé Česko čte dětem

Posláním obecně prospěšné společnosti Celé Česko čte dětem je prostřednictvím společného čtení budovat pevné vazby v rodině. Pravidelné předčítání dětem má obrovský význam pro rozvoj jejich emocionálního zdraví. Předčítání rozvíjí paměť a představivost, učí myšlení. Předčítání utváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem. "Pojď, budu ti  číst"Stačí 20 minut denně. Každý den.

Medvídek Nivea

Medvídek NIVEA pomáhá s aktivní integrací dětí předškolního věku a dětí s odloženou školní docházkou z různých sociálních skupin. Nenásilnou formou a přirozenou hrou podporuje u dětí kreativitu, individuální nezávislost a přispívá k celkovému rozvoji dětské osobnosti. Pomáhá předškolákům rozšiřovat jejich klíčové kompetence a připravuje tak děti k úspěšnému vstupu do základní školy.

Program vychází z aktuálních požadavků na předškolní vzdělávání, je založen na současných vědeckých poznatcích o vývoji dítěte, respektuje jeho potřeby i zájmy. Podporuje u předškolních dětí individuální rozvojové možnosti a pomocí her a smysluplně navozených tvořivých činností přirozeně ovlivňuje jejich vztah k poznávání a učení.

Hlavní pozornost věnuje dětem, které v přípravě na přechod z mateřské školy do první třídy potřebují pomoc

ICT – Pedagogická diagnostika

iSophi SMART je vzdělávací nástroj inovativně propojující tradiční stavebnice s tabletem

Obsah připravený pedagogy a psychology rozvíjí již od předškolního věku rozumové oblasti pro 21. století, řadí se do celosvětového trendu podpory STEM (tzn. Science, Technology, Engineering, Mathematics). Součástí je rozvoj informatického a algoritmického myšlení, zařazeného i do nových RVP pro předškolní vzdělávání.

iSophi SMART rozvíjí

• Informatické a algoritmické myšlení
  • Prostorovou orientaci
  • Časovou orientaci
  • Zrakové vnímání
  • Matematické dovednosti

Počasí dnes:

18. 9. 2020

skorojasno

Bude jasno až skoro jasno, odpoledne přechodně až polojasno. Denní teploty 16 až 20°C. Noční teploty 6 až 2°C.

EU